Napsali o nás

neni vlozen obrazek

Pondělí


S naprosto netušeným odporem jsem vkládal toto CD, které právě máte možnost poslouchat, do mechaniky svého přehrávače. Po posledním nejapném pokusu této formace o vydání hudebního nosiče jsem doufal, že sami pochopí, co se sluší a patří. Kdyby to byli vojáci, předpokládal bych důstojnou sebevraždu vpálením kulky do hlavy. Bohužel. Opět budu muset poslouchat kakofonické zvuky té příšerné party, která si neprávem přivlastnila označení kapela, nebo ještě hůř – hudební skupina. Hudební! Ty diletanti.

Nechápu, jak se mohli dostat do nahrávacího studia. I když síla peněz je neskutečná. Tak tedy jdeme na to. Konec konců i mě čeká za tuto recenzi honorář, jinak bych se do toho nepouštěl, ale jíst a pít se musí. Pokračovat v psaní budu až to doposlechnu. Vezmu jenom kousky skladeb a uvidí se....


Úterý


Včera jsem by patrně zfetovaný. Nejen, že jsem se nepozvracel, ale docela se mi tam něco líbilo.... Jakoby celou tu dobu, co jsem o nich neslyšel, docházeli na hodiny zpěvu, rytmiky, tance a já nevím čeho ještě. Je to pěkné dílko, nevěřím tomu, ale opravdu pěkné....


Středa


Jsem pako vylízané, hudební analfabet a patřím zastřelit. Ne oni, já! Zastřelit navíc patří každý z členů akademie populární hudby, který by je nechtěl nominovat na všechny ceny, nebo pro ně hlasovat. Takový skvost. Hudební Bible. Nová kapitola dějin moderního umění. Leonardo da Vinci na šestou! Fakt kumštýři!


Čtvrtek


Podám si přihlášku do Fan klubu a pokusím se zachránit co se ještě dá. Snad mě nenechají deportovat do blázince, ale i kdyby – zasloužím si to!


Pátek


Semtex je skutečně nejlepší kapela na světě. O tom nemůže být pochyb. Svým dílem, na kterém pracovali dlouhých osm let, předčili veškeré legendy světové populární hudby. Takový The Beatles můžou být rádi, že jsou rozpadlí. Tragická úmrtí některých hudebních osobností vypadají v zářivém světle Svalosilu jako dobře vypočtený tah. Kdo by se s nimi mohl ještě v dnešní době měřit? Navrhuji všem vrzalům z Rolling Stones, AC/DC, U2 a jim podobným, aby šli na zkušenou do Semtexu. Doufám, že pro ně chlapci připraví nějaký ten workshop, či je alespoň nechají z blízka pozorovat své hbité prstíky, virtuosní sóla a nebojím se říci nahlas fenomenální, kultem opředené hlasové výkony. Kdo si Svalosil nekoupí, jako by nežil. Bez Svalosilu neměl pro mě život až do dnešního dne smysl.

Vybíráme z galerie